JBL Flip 4

SKU
conf-jbl-flip-4-mk

JBL Flip 4 е следната генерација во наградуваната серија на Flip; Пренослив Bluetooth звучник кој произведува изненадувачки моќен стерео звук. Овој компактен звучник се напојува со 3000mAh батерија, Li-ion батерија која нуди 12 часа континуирано работење, со висок квалитет на аудио репродукција. Поседува спортски издржливи, водоотпорни материјали кои се достапни во 6 живописни бои. Flip 4 е совршен сопатник кој е створен за секаква врста на патување и за сите временски услови. Flip 4 има и вграден микрофон кој може да се користи за hands-free повици како и повикување на виртуелните “Siri” или “Google Now”. Разговорите преку звучникот се кристално јасни поради фунцијата за поништување на околниот шум или ехо ефектот.

7.990 МКД

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Speaker connectivity
Bluetooth
Compatibility
A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.6, HSP V1.2
Compatibility AirPlay
N/A
Power
2 x 8W
Transducers
2 x 40mm
Impedance
N/A
Frequency
70Hz – 20kHz
Signal-to-noise
≥80dB
Power & Battery
Lithium-ion polymer (3.7V, 3000mAh) 3.5 hours @ 5V1A up to 12 hours (varies by volume level and audio content)
Wired Connection
N/A
Wireless connection
N/A
Driver
N/A
Dimensions & Weight
68 x 175 x 70 (mm) 515g
What's in the box?
1 x JBL Flip 4 1 x JBL Micro USB Cable 1 x Safety Sheet 1 x Quick Start Guide Warranty Card
Коментар
N/A
Color (exact color - for selectors)
gray
Wired Connection
N/A
Коментар
N/A
Color (exact color - for selectors)
black
Wired Connection
N/A
Коментар
N/A
Color (exact color - for selectors)
red
Wired Connection
N/A
Коментар
N/A
Color (exact color - for selectors)
green
Wired Connection
N/A
Коментар
N/A