Apple iPhone 8

SKU
iphone-8-family-mk

Најмоќен модел. Најмоќна понуда.

Спремен на сè. За работа без граници!

*Со додавање на iPhone 8 или iPhone 8 Plus 256GB, попустот на футролата автоматски ќе биде пресметан во кошничката, односно футролата ќе ја добиете БЕСПЛАТНО.
*Важи само за подолу наведените модели на оригинални кожни заштитни футроли.


iPhone 7/8 Leather Case - ИЗБЕРИ
iPhone 7/8 Plus Leather Case - ИЗБЕРИ

49.990 МКД
Бесплатна достава на сите онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Прекрасен ум.
iPhone 8 го претставува целосно новиот стаклен дизајн. Најпопуларната камера во светот (сега дури и подобра). Најмоќниот и паметен телефон во историјата. Лесно безжично полнење. И додадена реалност со комплетно нови искуства. iPhone 8. Новото поколение на iPhone.
Дизајн
iPhone направен
од стакло.
Стакло од крај
до крај
Најиздржливото стакло кај паметен телефон досега - од напред и позади. Рамка во боја од алуминиум и со квалитет од авионската индустрија. Нови премази во астро сива, сребрена и златна боја.
Отпорност на
вода и прашина
Прецизно изработен за да издржи вода и прашина.1
Безжично полнење
Стаклената задна страна овозможува лесно безжично полнење.2
Две големини
Нов 4.7-инчен и 5.5-инчен Retina HD екран. 3
Retina HD дисплеј
Retina HD.
Веќе со True Tone.
Целосно нов
дисплеј
Поубав од било кога Retina HD дисплеј. Со вистински тон, широк опсег на бои и 3D допир.
True Tone
Технологијата True Tone автоматски го прилагодува балансот на белата боја на светлото. Така што, без оглед на ситуацијата, сликата е радост за око.
Неверојатни
бои
Со широк спектар на бои и најдобра боја во индустријата, сè на екранот изгледа посветло и пореално.
Широк
агол на гледање
Пиксели со двоен домен, можете да го видите екранот речиси од било кој агол.
Камери
Најпопуларната
камера во светот.
Сега уште подобра.
Чисто нов
сензор
iPhone 8 нуди софистицирана 12MP камера. Со поголем и побрз сензор. Нов филтер за боја. Подобри пиксели. И оптичка стабилизација на сликата за фотографии и видеа.
Portrait режим
Portrait режимоот на iPhone 8 Plus е значително подобрен. Предниот план е поизразен, а позадините – поприродно замаглени.
Portrait Lighting
Beta
Камерите и новата функција за препознавање на лице помагаат да се создадат неверојатни студиски ефекти со Poortrait режимот.⁴
Оптички зум
Широкоаголните и телефото камери на iPhone 8 Plus се со оптички зум и со дигитален зум до 10x за слики и до 6x за видео.
A11 Bionic
Најмоќниот и паметен чип
кај паметен телефон
било кога во историјата.
Побрз процесор
Запознајте го A11 Bionic. Со четири јадра за ефективност кои се до 70% побрзи од A10 Fusion. И две јадра за продуктивност кои се до 25% побрзи.
Енергетска ефикасност
Контролерот за ефикасноста од второ поколение овозмоожува дополнителна моќ, кога и да ти затреба. И во исто време го задржува истиот долг век на батеријата.5
GPU дизајниран
од Apple GPU
Новиот три јадрен GPU, дизајниран од Apple, е до 30% побрз од A10 Fusion.
Проширена реалност
A11 Bionic поддржува ексклузивни апликации и игри со проширена реалност за да го видиш светот на нов начин.
Безжично полнење
Безжично полнење
за безжичен свет.
Безжично
полнење
Бидејќи iPhone 8 е навистина создаден за безжична иднина.2
Свет без кабли
Користете безжични станици и подлоги за полнење во хотели, кафулиња и аеродроми ширум светот.
iOS 11
Гигантски чекор
за iPhone
iOS
iOS е најнапредната, интуитивна и безбедна мобилна оперативна мрежа во светот. Тој е дизајниран да го извлече максимумот од Вашиот iPhone.
Ново во
iOS 11
Отворете апликации од Messages со помалку кликнувања. Прилагодете го контролниот центар. И откријте нова музика со вашите пријатели во Apple Music.6
Проширена
реалност
Испробајте неверојатни AR игри и апликации на најголемата платформа во светот во реално време.
Бои
Gold, Silver, Space Grey
Капацитети
64 GB, 256 GB
Дисплеј
4" Retina Display
Коментар
N/A
Капацитети
64 GB
Резолуција
1334 x 750
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP камера, ƒ/1.8 отвот, Дигитален зум до 5x
FaceTime HD Camera
7MP камера, 1080p HD снимање на видео, ƒ/2.2 отвор
Чип
A11 Bionic чип со 64-битна архитектура, Neural engine и вграден M11 ко-процесор за мерење на движење
Видео
До 4K снимки на 24 fps, 30 fps, или 60 fps
Touch ID
Сензор за отисоци на прсти вграден во "Home" копчето
Face ID
/
Видео повици
FaceTime видео повик преку Wi‑Fi или cellular
Audio Calling
FaceTime аудио
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Разговор (wireless): До 14 часа Користење на интернет: До 12 hours Гледање видеа (wireless): До 13 часа Слушање музика (wireless): До 40 hours Возможно "брзо полнење": До 50% за 30 минути
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone со iOS 11 EarPods со Lightning Connector Lightning на 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning на USB Cable USB Power Adapter Документација
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198450715
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Коментар
N/A
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198451071
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Коментар
N/A
Боја
сребрена
EAN code
190198451439
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Коментар
N/A
Боја
златна
Капацитет
256 GB
Капацитети
256 GB
Резолуција
1334 x 750
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP камера, ƒ/1.8 отвот, Дигитален зум до 5x
FaceTime HD Camera
7MP камера, 1080p HD снимање на видео, ƒ/2.2 отвор
Чип
A11 Bionic чип со 64-битна архитектура, Neural engine и вграден M11 ко-процесор за мерење на движење
Видео
До 4K снимки на 24 fps, 30 fps, или 60 fps
Touch ID
Сензор за отисоци на прсти вграден во "Home" копчето
Face ID
/
Видео повици
FaceTime видео повик преку Wi‑Fi или cellular
Audio Calling
FaceTime аудио
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Разговор (wireless): До 14 часа Користење на интернет: До 12 hours Гледање видеа (wireless): До 13 часа Слушање музика (wireless): До 40 hours Возможно "брзо полнење": До 50% за 30 минути
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone со iOS 11 EarPods со Lightning Connector Lightning на 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning на USB Cable USB Power Adapter Документација
Гаранција
1 година интернационална гаранција
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198452214
Капацитет
256 GB
Коментар
N/A
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198452573
Капацитет
256 GB
Коментар
N/A
Боја
сребрена
EAN code
190198452931
Капацитет
256 GB
Коментар
N/A
Боја
златна
Капацитет
256 GB
Капацитети
256 GB
Резолуција
1920 x 1080
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP wide-angle and telephoto cameras, Wide-angle: ƒ/1.8 aperture, Telephoto: ƒ/2.8 aperture, Optical zoom; digital zoom up to 10x & Portrait mode
FaceTime HD Camera
7MP camera, 1080p HD video recording, Retina Flash & ƒ/2.2 aperture
Чип
A11 Bionic chip with 64-bit architecture, Neural engine & Embedded M11 motion coprocessor
Видео
Up to 4K video recording at 24 fps, 30 fps, or 60 fps
Touch ID
Fingerprint sensor built into the Home button
Face ID
/
Видео повици
FaceTime video calling over Wi‑Fi or cellular
Audio Calling
FaceTime audio
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Talk time (wireless): Up to 21 hours Internet use: Up to 13 hours Video playback (wireless): Up to 14 hours Audio playback (wireless): Up to 60 hours Fast-charge capable: Up to 50% charge 30 minutes7
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone with iOS 11 EarPods with Lightning Connector Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning to USB Cable USB Power Adapter Documentation
Гаранција
1 year international waranty
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198454010
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Коментар
N/A
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198454379
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Коментар
N/A
Боја
сребрена
EAN code
190198454737
Капацитет
64 GB
Капацитети
64 GB
Коментар
N/A
Боја
златна
Капацитет
256 GB
Капацитети
256 GB
Резолуција
1920 x 1080
Отпорност на вода
Rated IP67 under IEC standard 60529
Камера
12MP wide-angle and telephoto cameras, Wide-angle: ƒ/1.8 aperture, Telephoto: ƒ/2.8 aperture, Optical zoom; digital zoom up to 10x & Portrait mode
FaceTime HD Camera
7MP camera, 1080p HD video recording, Retina Flash & ƒ/2.2 aperture
Чип
A11 Bionic chip with 64-bit architecture, Neural engine & Embedded M11 motion coprocessor
Видео
Up to 4K video recording at 24 fps, 30 fps, or 60 fps
Touch ID
Fingerprint sensor built into the Home button
Face ID
/
Видео повици
FaceTime video calling over Wi‑Fi or cellular
Audio Calling
FaceTime audio
Поддржани аудио формати
Audio formats supported: AAC-LC, HE-AAC, HE-AAC v2, Protected AAC, MP3, Linear PCM, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital (AC-3), Dolby Digital Plus (E-AC-3), and Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+) User-configurable maximum volume limit
Видео формати
Video formats supported: HEVC, H.264, MPEG-4 Part 2, and Motion JPEG Supports Dolby Vision and HDR10 content AirPlay Mirroring, photos, and video out to Apple TV (2nd generation or later)5 Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)5
Батерија
Talk time (wireless): Up to 21 hours Internet use: Up to 13 hours Video playback (wireless): Up to 14 hours Audio playback (wireless): Up to 60 hours Fast-charge capable: Up to 50% charge 30 minutes7
Сензори
Touch ID fingerprint sensor Barometer Three-axis gyro Accelerometer Proximity sensor Ambient light sensor
Оперативен систем
iOS11
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
iPhone with iOS 11 EarPods with Lightning Connector Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter Lightning to USB Cable USB Power Adapter Documentation
Гаранција
1 year international waranty
Боја
(PRODUCT)RED
EAN code
190198455093
Капацитет
256 GB
Коментар
N/A
Боја
Вселенски сива
EAN code
190198455451
Капацитет
256 GB
Коментар
N/A
Боја
сребрена
EAN code
190198455819
Капацитет
256 GB
Коментар
N/A
Боја
златна