iPad

SKU
conf-ipad-mk

Научи, играј, сурфај, создавајте. iPad има фантастичен дисплеј, перформанси, и апликации за да го правите тоа што Вие го сакате. Секаде. Лесно. Магично.

Special Price 25.990 МКД
Regular Price 24.752 МКД
Бесплатна достава на сите онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Flat-out fun.
Научи, играј, сурфај, креирај. iPad има неверојатен дисплеј, перформанси, и апликации да го направите тоа што го сакате. Секаде. Лесно. Магично.
9,7 Retina
дисплеј
.
.
64-bit
A9 чип
.
.
10-hour
батерија
.
.
.
Преку 1 милион
апликации
.
.
.
iOS 10
.
.
.
.
8 MP и
FaceTime HD
камери
.
.
Touch ID
отпечаток од прст
сензор
.
.
469 g
.
.
.
.
Wi‑Fi and 4G/LTE
.
.
.
Retina дисплеј
Брилијантен дисплеј.
Брилијантна големина.
Одличен Ретина дисплеј.
Без разлика дали уживате во фотографии, шопинг, или изградба на презентацијии, живописниот 9,7-инчен ретината дисплеј има детали и големина кои донесуваат живот.
9,7
Ретина дисплеј
2048 × 1536
resolution
Перформанс
Гледај, играј, и создавај со целосна брзина.
Брзи и течни перформанси.
64-битен A9 чип носи перформанси кои ја прават секоја апликација брза и без прекини. Истражите богати апликации за учење, играјте графички интензивни игри, или користете две апликации истовремено. Уживајте во сето тоа со издржливост на батерија до 10 часа.
64-bit
A9
чип
Up to
10
battery life
Апликации
Преку еден милион дизајнирани апликации за iPad.
Апликации за се.
Секоја iPad апликација е дизајнирана специјално за силата и обемот на iPad. И со толку добри iPad апликации во App Store, сигурно ќе најдете апликација за она шти Вие сакате да го правите.
iOS 10
Лично.
Моќно.
Забавен.
Мобилен, модерен OS.
iOS 10 е најнапреден, интуитивен и безбеден мобилен оперативен систем во светот. Тој е толку способен, со што ќе можете да работете и да играте на две апликации одеднаш, побарајте го Siri за да испрати порака наместо вас, и автоматски да ве врати во вашите датотеки на iCloud, па ќе имате пристап насекаде. Вклучува вградени апликации кои ќе ви помогнат да добиете повеќе на Вашиот iPad.
Touch ID
Отклучите, пријавете се, и купувајте со само еден допир.
Напредна безбедност со отисок на прст.
Отпечатокот на прст е совршена лозинка, бидејќи тој е единствен и секогаш со вас. Touch ID ви овозможува да го отклучите вашиот iPad веднаш да пристапите до Вашите лични податоци и апликации. Вие исто така можете да го користете и директно да купувате со Apple Pay директно на самите апликации и веб страни.
Cameras
Фотографии. Видеа. FaceTime. Вие сте покриени.
Предна и задна камера.
Правењето на фотографии и видеа со iPad е секундарно. Користете ја 8-мегапикселната камера за да снимате детални слики или видеа во 1080p HD резолуција, а потоа едитирајте ги право на iPad Вашите слики, iMovie, или во вашите омилени апликации од App Store. Употребете ја предната FaceTime HD камера за видео повици и прекрасни автопортрети.
8 MP
камера
1,2 MP
FaceTime HD камера
1080p
HD видео
Континуитет
Сите Ваши уреди. Едно лесно искуство.
Работа помеѓу уредите.
iPad работи беспрекорно со сите Ваши уреди. Почнете да пишувате email порака на Вашиот iPhone и завршете на Вашиот iPad. Или копирајте слики, видеа и текст од Вашиот iPad, а потоа ставете ги на Mac кој е во близина. Можете да користете AirDrop да споделувате податоци преку Wi-Fi — веднаш — помеѓу повеќе уреди.
Дизајн
Направен да биде пренослив.
Траен и пренослив.
iPad е дизајниран да Ве прати каде и да тргнете, тежок е само 0,5 kg и тенок се на се 7,5 mm. Благодарејќи на алуминиумското unibody куќиште сигурно и лежи во раката и многу е издржлив.
469
грама
7,5
mm thin
Wi-Fi и 4G/LTE
Брзо сурфање и стриминг.
Останете поврзани.
iPad е дизајниран за да останате поврзани каде и да одите. Брз 802.11ac Wi-Fi овозможува до 866 Mbps-брзина. Модел со Wi-Fi + Cellular поддржува LTE мрежи низ целиот свет за практично поврзувањеa, a Apple SIM ви овозможува лесно да се поврзеte на безжични мрежи во повеќе од 140 земји и региони, директно од вашиот уред.
До
866 Mb/s
Wi-Fi
до
150 Mb/s
4G/LTE
Додатоци
Заштитете го. Едноставни.
Дознај повеќе.
Голем избор на заштитни футроли и слушалки, постои свет на додатоци кои ќе Ви помогнат да добиете повеќе од Вашиот iPad.
Купете додатоци
Wireless and cellular
Wi-Fi & Wi-Fi + Cellular models
Капацитети
32 GB, 128 GB
Коментар

N/A

Боја
space gray
Капацитет
32 GB
Connectivity
Wifi
Боја
silver
Капацитет
32 GB
Connectivity
Wifi
Боја
gold
Капацитет
32 GB
Connectivity
Wifi
Боја
space gray
Капацитет
128 GB
Connectivity
Wifi
Боја
silver
Капацитет
128 GB
Connectivity
Wifi
Боја
gold
Капацитет
128 GB
Connectivity
Wifi
Боја
space gray
Капацитет
32 GB
Connectivity
Wifi + Cellular
Боја
silver
Капацитет
32 GB
Connectivity
Wifi + Cellular
Боја
gold
Капацитет
32 GB
Connectivity
Wifi + Cellular
Боја
space gray
Капацитет
128 GB
Connectivity
Wifi + Cellular
Боја
silver
Капацитет
128 GB
Connectivity
Wifi + Cellular
Боја
gold
Капацитет
128 GB
Connectivity
Wifi + Cellular