MacBook Pro 15" (2015)

SKU
MJLQ2ZE/A

Провери тука како до 7% попуст студентски попуст.
Промотивниот студентски попуст важи до 14.6.2018

127.900 МКД
Бесплатна достава на сите онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

MacBook Pro со 15 инчен retina дисплеј, има intel Quad-Core i7 2,2 GHz процесор, 256GB SSD,16GB меморија и Intel Iris Pro Graphics графичка картица.
Weight
2.0400
EAN code
888462406284
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.4GHz
Меморија
16 GB
Капацитет
256 GB
Дисплеј
15"
Резолуција
2880 x 1800
Graphics
Intel Iris Pro
Graphics memory
Integrated
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0 LE
Thunderbolt
2 x Thunderbolt 2
Dimensions
N/A
SD-Card
SDXC Card
Коментар
N/A
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена