B&O PLAY - Beoplay P2 звучник

SKU
conf-b-o-play-beoplay-speaker-p2
10.900 МКД

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Прочитајте повеќе за производот на iMagazin
РЕАЛНО ПРЕНОСЛИВ
ПОПУШТИ ЈА МУЗИКАТА СЕКАДЕ
Дизајн отпорен на вода и прашина
Земете го Beoplay P2 со себе каде и да одите, благодарејќи на драјверите во него кои се отпорни на вода и прашина и малото и тенко куќишт кое направено од алуминиум и полимер. Тежи само 275 грама со што лесно ќе можете да го ставит во Вашиот џеп или торба.
ПАМЕТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
ФУНКЦИИ ПРЕКУ Beoplay АПЛИКАЦИЈАТА
Протреси или само допри за да го прилагодите
Не се потребни копчиња за пауза или преминување на следна песна. Инстантното протресување или двојниот допир ги активира паметните карактеристики на Beoplay P2. Пуштање, пауза или прескокнување песни, стартување на вашиот омилен личен асистент или стартување на Beoplay апликацијата за да ве разбуди со истата музика што ја слушавте претходната ноќ.
ЗВУК
ИЗВОНРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ
Богат и простран звук со потпис на Bang & Olufsen
Благодарение на звукот на Bang & Olufsen, Beoplay P2 обезбедува богат простран звук и добра дефиниција на бас и ударни тапани. Звучникот е поддржан со новиот среден вуфер и максимална моќност за повеќе од 2 x 50 вати. Вградениот микрофон може да се користи за повици и за активирање на глас.
МАТЕРИЈАЛИ
ПРЕМИУМ ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ
Алуминиум, кожа и полимер.
Како камче што может да го најдете на плажа, изгледот на Beoplay P2 е заокружен од двете страни, мазен е и совршено се вклопува во вашата дланка. Однадвор, премиум-изработените материјали го сочинуваат силното куќиште на Beoplay P2 со алуминиумска анодизирано куќиште и еластичен бисер над звучниците, како и издржливиот полимер под него.
БАТЕРИЈА
ДО 10 ЧАСА НА БАТЕРИЈА
Паметно полнње со USB-C кабел
Beoplay P2 ви овозможува непрекината музика до 10 часа при едно полнење на батеријата - сосема доволно за забава. И нема потреба да го исклучите. Со функцијата за 15-минутно мирување, ќе заштедите батерија и ќе ја задржите вашата музика да трае подолго.
reseller-logo
Сите производи на B&O PLAY купени во iSTYLE доаѓаат со оригинално, неотворено и фабричко пакување како и 1 година B&O PLAY ограничена гаранција која можете да се спроведе насекаде во светот
Speaker connectivity
Bluetooth
Compatibility
N/A
Compatibility AirPlay
N/A
Power
N/A
Amplifier
2 x 15W class D for woofer and tweeter (2 x 50W peak power)
Impedance
N/A
Frequency
68 Hz - 21 kHz
Power & Battery

Battery: Built-in Lithium-Polymer battery with up to 10 hours of play time

Charging: time 2 hours

Wired Connection

1 x USB-C for charging

Wireless connection

Bluetooth 4.2

Driver

1 x 3/4” tweeter

1 x 2” full range

Dimensions & Weight

Dimensions (L x H x W): 140 x 80 x 28 mm

Weight: 275 g

What's in the box?
  • Beoplay P2 with leather strap
  • USB-C cable
  • Getting Started-sticker
Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
gray
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
black
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
beige
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
brown
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
lilac
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
royal blue
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.

Color (exact color - for selectors)
black
Wired Connection

1 x USB-C for charging

Коментар

The drivers inside the speaker are dust and splash resistant – and the areas where the aluminium is attached to the polymer are sealed so dust and water can’t get in.