Apple iPhone 6 32GB - Gold

SKU
MQ3E2SE/A

Станува збор за iPhone со единствен дизајн во кој хардверот и софтверот работат во совршена хармонија и поради кој новата генерација на iPhone е подобра во секој поглед. iPhone 6.

*Достапен само онлајн.

23.990 МКД
Бесплатна достава на сите онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Најдовме други производи кои би ви се допаднале

Moshi iGlaze Armour for iPhone 6 - Satin Gold
Moshi iGlaze Armour for iPhone 6 - Satin Gold
Special Price 1.890 МКД
Regular Price 2.890 МКД

iPhone во својата најголема форма, а во исто време и најтенок.
Развивањето на iPhone со поголем, понапреден екран значеше надминување на границитие на дизајнот. Од непрецизната транзиција на стакло и метал до рационалниот изглед, секој детал беше внимателно разгледан за да го подобри вашето искуство. Иако неговиот екран е поголем, iPhone 6 предобро ќе одговара во вашата дланка.

Не само поголем екран. Туку подобро прикажување.
Едно е да се направи поголем екран. А друго да се направи поголем Multi-Touch диспеј со брилијантни бои и повисок контраст во уште поширок агол на гледање. Но, тоа е токму она што го направивме со новиот Retina HD екран.

Извонредно моќен. Неверојатно ефикасен.
Изграден на 64-битна архитектура на десктоп-класа, новиот A8 чип обезбедува поголема моќност. M8 копроцесорот за мерење на движењето ефикасно ги собира податоците од напредните сензори и новиот барометар. И со зголемениот век на траење на батеријата, iPhone 6 ви овозможува да го користите подолго од кога било.

Камерата што ги промени фотографиите сега го прави истото за видеото.
Повеќето луѓе заземаат повеќе фотографии со iPhone отколку со која било друга камера. Камерата iSight има нов сензор со Focus Pixels и нови видео карактеристики, како 1080p HD на 60 fps, slo-mo на 240 fps и time-lapse видео опцијата. Ова значи дека сега ќе имате повеќе причина да го користете телефонот за снимање.

Побрза бежична конекција. Подалеку и пошироко.
iPhone 6 има 3G и 4G со поголема брзина за симнување и има повеќе 3G и 4G антени од кој било друг телефон за да можете да го користите без никаков проблем каде и да одите. И кога ќе се поврзете на Wifi, ќе добиете до 3x поголеми брзини.

Безбедност. На врвот на вашите прсти.
Извонредната Touch ID технологија ви овозможува сигурно да пристапите до вашиот iPhone со совршената лозинка : вашиот отпечаток од прстот. Можете исто така да го користите за одобрување купувања од iTunes, iBooks и App Store, без да морате да ја внесувате вашата лозинка.

EAN code
190198636621
Бои
Gold
Капацитет
32 GB
Димензија и тежина
Висина : 138.1 mm
Ширина : 67.0 mm
Тежина : 129 g
Дисплеј
4.7" Retina HD display
Резолуција
1334 x 750
Екран
Retina HD екран
4.7-inch (дијагонален) екран за повеќенаменски допир со позадинско LED осветлување со IPS технологија
Резолуција од 1334 до 750 пиксели на 326 ppi
Олеофобна обвивка отпорна на отпечатоци на предната страна
Достапност
Камера
Главна Камера (задна) : 8 MP (f/2.2, 29mm, 1/3", 1.5µm), phase detection autofocus, dual-LED dual-tone блиц
Карактеристики : Touch focus, гео-означување, откривање на лице / насмевка, HDR (photo/panorama)
Видео : 1080p @ 60fps, 720p @ 240fps Втора Камера (предна) : 1.2 MP (f/2.2, 31mm), 720p@30fps, препознавање на лице, HDR, FaceTime преку Wi-Fi или Cellular
Чип
A8 чип со 64-битна архитектура
M8 копроцесор за мерење на движењето.
Видео
1080p HD video recording (30 fps or 60 fps)
Touch ID
Сензор за идентификација на отпечатоци од прсти вграден во копчето во предниот дел на телефонот.
Location
Assisted GPS и GLONASS
Дигитален компас
Wi‑Fi
Cellular
Микролокација на iBeacon
Видео повици
FaceTime видео
Audio Calling
FaceTime аудио
Phone 6 на било кој уред за аудио со овозможен FaceTime преку Wi-Fi или мобилен интернет
Повикување преку Wi-Fi
Поддржани аудио формати
Поддржани аудио формати: AAC (8 до 320 Kbps), Заштитен AAC (од iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 до 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (формати 2, 3, 4, и AAX +), Apple Lossless, AIFF и WAV
Максимално ограничување за волумен што може да се конфигурира за корисникот
Видео формати
AirPlay Mirroring, фотографии, аудио и видео на Apple TV (втора генерација или подоцна)
Видео mirroring и видео за поддршка: до 1080p преку Lightning Digital AV адаптер и Lightning до VGA адаптер (адаптерите се продаваат одделно)
Поддржани видео формати: H.264 видео до 1080p, 60 фрејмови во секунда, High Profile level 4.2 со AAC-LC аудио до 160 Kbps, 48kHz, стерео аудио во. M4v,. Mp4 и. MOV формати на датотеки; MPEG-4 видео до 2,5 Mbps, 640 x 480 пиксели, 30 фрејмови во секунда, Simple Profile со AAC-LC аудио до 160 Kbps по канал, 48kHz, стерео аудио во .m4v, .mp4 и .mov формати на датотеки; Motion JPEG (M-JPEG) до 35 Mbps, 1280 на 720 пиксели, 30 слики во секунда, PCM стерео аудио во .avi формат на датотека
Батерија
Вградена литиум-јонска батерија со можност за полнење
Полнење преку USB на компјутерски систем или адаптер за полнење
Време за разговор : До 14 часа на 3G
Интернет употреба: До 10 часа на 3G, до 11 часа на Wi-Fi
Репродукција на HD видео: До 11 часа
Аудио репродукција: До 50 часа
Сензори
ID на допир
Барометар
Three-axis gyro
Accelerometer
Сензор за близина
Сензор за амбиентална светлина
SIM картичка
Nano-SIM
Што има во кутијата?
N/A
Боја
златна